Nye avtaler til Cegal IT-avtaler for 50 millioner til Cegal |
Forus 21.08.2009
Cegal har vunnet kontrakter med Noreco, Apply og Bouvet, og befester posisjonen som en attraktiv it-partner i Norden.
Avtalene har en samlet verdi på 50 millioner kroner, med muligheter for utvidelser i perioden.
Cegal må nå forsterke laget med flere smarte datahoder, i tillegg til de 41 som allerede står på for kundene.
Svein Torgersen, administrerende direktør i Cegal er svært tilfreds med at selskapet styrker posisjonen. – Vi ser disse langsiktige avtalene som strategisk viktige, ikke minst med tanke på vår videre satsing i det nordiske markedet, sier han.
Cegal er kåret til gasellebedrift i DN 3 år på rad og leverer sentraliserte IT-løsninger, skreddersydd etter kundens behov, til selskaper med 10 til 1000 brukere. IT-leverandøren leier også ut konsulenter til flere av sine over 100 kunder, som har valgt Cegals filosofi med personlig oppfølging og fleksibilitet.
APPLY: Cegal leverer 3-årig ASP avtale(Application Service Provider) med sentralisert IT drift for alle Applys IT brukere i Norge. Vant avtalen i tøff konkurranse mot både lokale og nasjonale IT leverandører. (Om Apply www.apply.no)
NORECO: Komplett design og leveranse av ny sentralisert driftsløsning med blant annet fokus på infrastruktur for Petrotekniske applikasjoner. Kontrakt for 3-årig sentralisert IT drift av den nye IT løsningen for alle Norecos IT brukere i Norge og Danmark. (Om Noreco www.noreco.no)
BOUVET: Leveranse av konsulenttjenester til Bouvet på områder innenfor Infrastruktur og Drift. Underleverandør til Bouvets rammeavtale med StatoilHydro. Avtalelengde på 2 år, med opsjon på 2 + 2 år. (Om Bouvet www.bouvet.no)
For mer informasjon, kontakt: Administrerende direktør i Cegal, Svein Torgersen Mobil: +47 90 86 74 33 E-post: svein.torgersen@cegal.com |
|